5/5 - (1 امتیاز)

رسانه موهن فرانسوی در ادامه اقدامات ضد بشری خود در رابطه با موضوعات مختلف، این بار کاریکاتوری غیرانسانی در رابطه با زلزله اخیر در ترکیه منتشر کرد.

شارلی ابدو

نشریه هتاک «شارلی ابدو» در کاریکاتور جدید خود، در رابطه با تلفات و خسارات گسترده زلزله مرگبار در ترکیه هتاکی کرد. گویا این نشریه موهن نمی‌تواند حد و مرزی برای حیطه فعالیت خود ترسیم کند و با اقداماتی غیرحرفه‌ای و شوخی‌های خنک، با اموری شوخی می‌کنند که اساسا خنده‌دار نیستند. اینکه دو کشور مسلمان درگیر مصائب زمین‌لرزه شده‌اند و در این بین شمار بسیاری مرده، زخمی، بی‌خانمان و آواره و داغدار شده‌اند، نمی‌تواند نکته‌ای خنده‌دار و طنزآمیز داشته باشد.

شارلی ابدو

منابع رسانه‌ای خبر دادند که «شارلی ابدو» نشریه موهن فرانسوی در جدیدترین کاریکاتور خود به موضوع زلزله مرگبار اخیر در ترکیه پرداخته و قربانیان و خسارت‌دیدگان آن را دست انداخته است.

مجله هتاک فرانسوی شارلی ابدو، زلزله ترکیه را به سخره گرفت و کاریکاتور تحریک آمیزی را تحت عنوان «نقاشی روز» منتشر کرد. در این کارتون غیر انسانی و به دور از وجدان بشری، ساختمان‌های ویران شده به تصویر کشیده شده و عبارت «زلزله ترکیه» درج شده و همچنین آمده است: «نیازی به ارسال تانک نیست».

مجله فرانسوی شارلی ابدو که پیش از این کاریکاتورهای زشتی در توهین به اعتقادات مسلمانان منتشر کرده بود، یک رسوایی دیگری به بار آورده است.

شارلی ابدو «در جدیدترین کاریکاتور خود زمین لرزه‌هایی که ده استان ترکیه و بخش‌های شمالی سوریه را ویران کرد و در نتیجه آن هزاران نفر جان خود را از دست دادند، به سخره گرفت». در کاریکاتور منتشر شده شارلی ابدو درباره زلزله در ترکیه، ساختمان‌های مخروبه کشیده و روی آن نوشته شده است: «نیازی به ارسال تانک نیست». به نوشته این رسانه، «در حالی که ترکیه با حمایت همه نهادها و مردم در حال بسیج برای زلزله می‌باشد، پیام‌های حمایتی از سراسر جهان سرازیر شده است».

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.