5/5 - (1 امتیاز)

فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه: آمار جان‌باختگان زلزله‌های رخ داده در استان قهرمان‌مرعش در 10 استان متاثر از زلزله به 6234 نفر و شمار مصدومان نیز به 37 هزار و 11 تن افزایش یافته است.

آمارا فوتی های زلزله ترکیه

فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه طی نشست خبری مشترک با وزرای کار و رفاه اجتماعی و صنایع و فنآوری در مرکز هماهنگی سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه (آفاد) در آنکارا درباره شمار قربانیان زلزله‌های بامداد و ظهر روز دوشنبه گفت: شمار قربانیان زلزله استان قهرمان‌مرعش به 6234 نفر رسیده است.معاون رئیس جمهور ترکیه در اینباره تصریح کرد: آمار جان‌باختگان زلزله‌های رخ داده در استان قهرمان‌مرعش در 10 استان متاثر از زلزله به 6234 نفر و شمار مصدومان نیز به 37 هزار و 11 تن افزایش یافته است.

آمارا فوتی های زلزله ترکیه

او درباره افراد نجات یافته از زیر آوار نیز گفت: تاکنون حدود 8 هزار شهروند از زیر آوار نجات داده شده اند. از سوی دیگر 5 هزار و 775 ساختمان مسکونی نیز بر اثر زلزله تخریب شده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد عملیات امداد و نجات در منطقه اظهار کرد: عملیات‌های امداد و نجات همچنان ادامه دارد و تا زمانی که آخرین شهروند محصور در زیر آوار نجات یابد نیز ادامه خواهد داشت. هم اکنون 16 هزار و 139 تیم امداد و نجات درحال فعالیت در منطقه هستند. اوکتای همچنین با بیان اینکه با تلاش ارگان‌های مربوطه هم اکنون تمامی جاده‌های مواصلاتی به مناطق زلزله‌زده در 10 استان جنوب شرق ترکیه باز است، افزود: هم اکنون هیچ جاده ای در مناطق زلزله‌زده جنوب شرق کشور مسدود نیست و امکان انتقال کمک‌های لازم به تمامی مناطق فراهم است.

معاون رئیس جمهور ترکیه توضیح داد: در مجموع 60 هزار و 218 نفر از اگان‌های مختلف دولتی به طور رسمی در مناطق آسیب دیده از زلزله حضور دارند و درحال فعالیت هستند. از سوی دیگر 4 هزار و 794 دستگاه انواع ماشین ساختمانی و 3 هزار و 251 نیروی امداد و نجات اعزامی از کشورهای خارجی نیز مشغول عملیات نجات افراد محصور در زیر آوار هستند. حدود 2400 نیروی امداد و نجات از کشورهای خارجی و 1500 نیروی امداد و نجات نیز از داخل کشور به مناطق زلزله زده اعزام خواهند شد.

فواد اوکتای با بیان اینکه با توجه به بهبود نسبی شرایط جوی در منطقه امکان انتقال تیم ‌های امداد نجات از طریق هوایی به مناطق صعب العبور نیز فراهم شده است، ادامه داد: برخی تیم‌های امداد و نجات نیز طی امشب از طریق هوایی به برخی مناطق استان‌های آدی‌یامان، حتای و قهرمان‌ماراش منتقل خواهند شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.