ثبت امتیاز

«مارتین گریفیتس» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده کمک‌های اضطراری، زلزله ویرانگر و مرگبار را که جنوب ترکیه و شمال سوریه را «بدترین رویداد ۱۰۰ سال اخیر در این منطقه» توصیف کرد و پیش‌بینی کرد با ادامه تلاش‌های جستجو و نجات در ترکیه و سوریه شمار کشته‌ها دو برابر یا بیشتر شود.

سازمان ملل متحد

در حالی که به گزارش سی‌ان‌ان، تاکنون بیش از ۲۴ هزار نفر بر اثر زلزله دوشنبه (۱۷ بهمن) در ترکیه و سوریه جان خود را از دست داده‌اند. رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه امروز (شنبه، ۲۲ بهمن) گفت تعداد جانباختگان زلزله مرگبار در این کشور به ۲۱ هزار و ۴۳ نفر رسیده و زخمی‌ها ۸۰ هزار و ۹۷ نفر شده است، معاون دبیرکل سازمان ملل زلزله ویرانگر دوشنبه در جنوب ترکیه و شمال سوریه را «بدترین رویداد ۱۰۰ سال اخیر در این منطقه» توصیف و پیش‌بینی کرد تعداد جانباختگان دو برابر یا بیشتر شود.

سازمان ملل متحد

این مقام سازمان ملل همچنین بتاکید کرد که امیدوار است «کمک‌ها در سوریه هم به زلزله‌زدگان مناطق تحت کنترل دولت و هم مناطق در کنترل مخالفان برسد اما هنوز مسائل در این زمینه مشخص نیست».

«مارتین گریفیتس» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده کمک‌های اضطراری، شنبه (۱۱ فوریه) زلزله ویرانگر و مرگبار را که جنوب ترکیه و شمال سوریه را به لرزه درآورد، «بدترین رویداد ۱۰۰ سال اخیر در این منطقه» توصیف کرد و در مصاحبه با اسکای نیوز پیش‌بینی کرد با ادامه تلاش‌های جستجو و نجات در ترکیه و سوریه شمار کشته‌ها دو برابر یا بیشتر شود.

او طی یک نشست خبری در استان قهرمان‌مرعش ترکیه، واکنش این کشور به این فاجعه را «فوق‌العاده» خواند؛ این در حالی است که مردم ترکیه طی روزهای گذشته بارها از واکنش دولت اردوغان انتقاد کرده و خود او هم به کاستی‌ها اذعان کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.