5/5 - (1 امتیاز)

وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد: شمار جانباختگان زلزله شدید در ترکیه و سوریه نزدیک به 27 هزار نفر نزدیک شد.

شمار تلفات انسانی زلزله ترکیه

 

وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که  شمار جان‌باختگان زلزله در ده استان با کانون قهرمان‌ماراش به 22 هزار و 327 نفر و تعداد مجروحان نیز به 80 هزار و 278 تن رسید. همچنین شمار قربانیان زلزله در شهرهای استان های«حلب، ادلب، حماه، لاذقیه، طرسوس و رقه» سوریه دست‌کم به 4هزار و 487 نفر و آمار مجروحان نیز به بیش از 7 هزار تن رسید.

 

شمار تلفات انسانی زلزله ترکیه

 ساعاتی پیش از این رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد تاکنون 21 هزار و 43 نفر در زمین لرزه‌ها جان خود را از دست داده‌ و 80 هزار و 97 نفر نیز مجروح شده‌اند. وی افزود که تا کنون در زلزله‌‌ها، 21 هزار و 43 نفر جان باخته و 80 هزار و 97 نفر نیز مصدوم از زیر آوار نجات یافتند. وی تصریح کرد که در حال برنامه‌ریزی برای نوسازی صدها هزار خانه و زیرساخت‌ها در شهرهایی که در زلزله ویران شده اند، هستیم

رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد: زلزله‌های قهرمان‌مارش نسبت به زلزله سال 1999 در گولجوک، 3 برابر بزرگتر و 3 برابر ویرانگرتر بود.

اردوغان در ادامه گفت: دوره سربازی برای بیش از 13 هزار نفر از مشمولان ساکن مناطق زلزله‌زده از ماه‌های مارس و آوریل به ماه می به تعویق می‌افتد.

اردوغان همچنین گفت: در حال حاضر 160 هزار امدادگر همراه با تیم‌های اعزامی از خارج از کشور در 10 شهر زلزله‌زده مشغول فعالیت هستند

اردوغان اشاره کرد: با توجه به وقوع زلزله‌های قهرمان‌ماراش، ادامه سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کاملا مجازی برگزار خواهد شد. وی گفت: از خوابگاه‌های تمام دانشگاه‌های‌مان تا تابستان به عنوان محل اسکان زلزله زدگان استفاده خواهیم کرد چون آموزش عالی را در این دوره مجازی برگزار می‌کنیم.

اردوغان همچنین بیان داشت: برخی مراکز، احزاب سیاسی، سازمان‌های مردم نهاد به جای وحدت و اتحاد در این روزهای دشوار در حال نفاق و تفرقه پراکنی هستند؛ اکنون زمان وحدت و اتحاد است. رئیس جمهور ترکیه در پایان تأکید کرد که دولت تمام امکانات کشور را بسیج کرده است. به دولت اعتماد کنید، هیچ یک از هموطنان را در شرایط سخت تنها نگذاشته و نخواهیم گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.