5/5 - (1 امتیاز)

پس از یونان، ارمنستان نیز تلاش کرد با زلزله‌زدگان ترکیه‌ای همدردی کند و برای نخستین بار در ۳۵ سال گذشته گذرگاه مرزی ارمنستان و ترکیه بازگشایی و محموله کمک های بشردوستانه مردم ارمنستان راهی مناطق زلزله زده شد.

 

گذرگاه مرزی ترکیه و ارمنستان

گاه رخدادهای طبیعی، مسبب آلام و رنج انسان‌ها می‌شوند، اما در وجهی دیگر، دشمنان تاریخی را به یکدیگر نزدیک می‌سازند و متذکر می‌شوند ما قبل از هر چیزی، انسان و همنوع هستیم. زلزله سهمگین اخیر در ترکیه و سوریه چنان فاجعه‌بار بود که علاوه بر کمک‌ها و همدردی دوستان این دو ملت، حتی دل دشمنان را هم خون کرد. در حالی که ایالات‌متحده تحریم‌های اعمالی علیه سوریه را برای مدتی لغو کرد تا امکان کمک به زلزله‌زدگان مهیا شود، پس از یونان، ارمنستان نیز تلاش کرد با زلزله‌زدگان ترکیه‌ای ابراز همدردی کند.

گذرگاه مرزی ترکیه و ارمنستان

 ترکیه در سال ۱۹۸۸ نیز از طریق گذرگاه مرزی آلیکان کمک های بشردوستانه ای را برای مردم زلزله زده ارمنستان ارسال کرده بود و این بار با عبور پنج کامیون حامل آب آشامیدنی و موادغذایی از سمت ارمنستان، آمد و شد از این مسیر از سر گرفته شد.

سردار کیلیچ نماینده ویژه آنکارا در امور عادی سازی روابط با ارمنستان در توییتی از مقام های ذی ربط ارمنستانی تشکر کرد و نوشت: کمک سخاوتمندانه مردم ارمنتستان را همیشه به یاد خواهم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.