ثبت امتیاز

شمار تلفات زلزله اخیر در ترکیه و سوریه به ۳۴ هزار و ۱۷۹ نفر رسید. مرکز هماهنگی اورژانس ترکیه اعلام کرد که در این کشور ۲۹ هزار و ۶۰۵ نفر جان خود را از دست دادند. همچنین در سوریه نیز دست کم چهار هزار و ۵۷۴ نفر کشته شده‌اند.

تلفات زلزله اخیر در ترکیه و سوریه

شمار تلفات زلزله اخیر در ترکیه و سوریه به ۳۴ هزار و ۱۷۹ نفر رسید. مرکز هماهنگی اورژانس ترکیه اعلام کرد که در این کشور ۲۹ هزار و ۶۰۵ نفر جان خود را از دست دادند. همچنین در سوریه نیز دست کم چهار هزار و ۵۷۴ نفر کشته شده‌اند. در همین حال، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که سرعت فعالیت‌های خود در سوریه و ترکیه را به دلیل نگرانی از شیوع بیماریی‌هایی مانند وبا و بیماری‌های تنفسی تشدید خواهد کرد. این سازمان هشدار داد که این نگرانی به طور ویژه در مورد سوریه وجود دارد. بنا بر اعلام این نهاد، انتظار می‌رود حدود ۲۳ میلیون نفر در دو کشور تحت تأثیر این زمین‌لرزه قرار گرفته باشند.

تلفات زلزله اخیر در ترکیه و سوریه

«آدلاید مارشال» مقام ارشد اورژانس سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که احتمال شیوه بیماری‌هایی مانند وبا، بیماری‌های تنفسی، عفونت زخم ثانویه و همچنین اختلالات روحی وجود دارد. همچنین پیش‌بینی می‌شود آثار و تبعات این زمین‌لرزه مهیب تا دو دهه تداوم داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.