ثبت امتیاز

در حالی که زلزله مهیب اخیر در ترکیه باعث فروکش کردن اعتراضات مدنی و رسمی نسبت به سوئد شده است و دولت ترکیه بارها تأکید کرده سوئد برخلاف توافقات و قواعد روابط حسنه عمل می‌کند، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی اصرار دارد هرطور که شده فنلاند و سوئد تا پاییز به طور رسمی عضو ناتو شوند.

فنلاند و سوئد

ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: فنلاند و سوئد باید تا پاییز (سال جاری میلادی) به ناتو بپیوندند، آنها تمام پیش شرط های ترکیه را انجام داده اند.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی امروز پس از نشست وزرای دفاع ناتو در نشستی مطبوعاتی با تکرار مواضع خصمانه ضدچینی این سازمان نظامی اعلام کرد: فنلاند و سوئد باید تا پاییز به ناتو بپیوندند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: وزرای دفاع ناتو مفهوم جدیدی را برای برنامه ریزی نظامی این ائتلاف تصویب کردند که تهدیدات چین را در نظر می گیرد.

ینس استولتنبرگ در ادامه افزود: وزرا موافقت کردند تا به طور فشرده با مجتمع های نظامی- صنعتی برای افزایش تولید مهمات همکاری کنند. کشورهای ناتو در حال حاضر افزایش تولید گلوله های توپخانه 155 میلی متری برای اوکراین را به عنوان اولویت آغاز کرده اند.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی پس از نشست وزرای دفاع ناتو در نشستی مطبوعاتی ادامه داد: وزرای دفاع ناتو تصمیم گرفتند تا امنیت زیرساخت های زیر آبی خود در ارتباط با خرابکاری در پروژه نورد استریم را تقویت کنند… وزرای دفاع ناتو با گسترش کمک های نظامی به گرجستان و مولداوی موافقت کردند. این اقدام نیز بی‌شک باعث تحریک روسیه درگیر جنگ اوکراین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.