5/5 - (1 امتیاز)

گویا گسل‌های ترکیه سر باز ایستادن ندارند و دوباره لرزه بر تن زلزله‌زدگان ترکیه‌ای انداختند.

وقوع زمین‌لرزه‌ای دیگر در ترکیه

زلزله‌ جدیدی به بزرگی 6,4 ریشتر شهرستان دفنه استان ختای ترکیه را لرزاند. سازمان مدیریت بحران و بلایای طبیعی «آفاد» ترکیه از وقوع زلزله‌ای به بزرگی 6,4 ریشتر در شهرستان دفنه از توابع استان ختای کشور خبر داد. این زمین‌لرزه ساعت 20.04 به وقت محلی  در عمق 16,7 کیلومتری زمین رخ داد.

وقوع زمین‌لرزه‌ای دیگر در ترکیه

زمین لرزه شدیدی با قدرت ۶.۴ ریشتر برای حدود یک دقیقه بندر مرسین ترکیه را به لرزه در آورده و در مناطق مختلف بیروت هم احساس شد. داده‌های مراکز زلزله‌نگاری حاکی از آن بود که که این زمین‌لرزه در مرز ترکیه و سوریه و در ۲۶ کیلومتری شمال شرق «غازی‌آنتپ» ترکیه رخ داده است. این زمین‌لرزه در کشورهای ترکیه، سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، اردن، مصر، عربستان سعودی و بخش‌های از اوکراین و اروپا از جمله یونان، بلغارستان و… به ثبت رسید.

این زلزله در لبنان، ابدن، سوریه و فلسطین اشغالی نیز احساس شده است. ساختمان‌های زیادی در شهر انطاکیا فرو ریخته است. و صدا و تصویر فرو ریختن ساختمان‌ها در انطاکیا نوسط دوربین‌های رسانه‌هایی که شرایط زلزله‌زدگان را مستند می‌کردند، ثبت شد.

 این زلزله تنها با فاصله دو هفته‌ای از زلزله قدرتمند پیشین ترکیه در این منطقه روی می‌دهد. زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۸ درجه در مقیاس ریشتر به مرکزیت ترکیه، سحرگاه روز دو هفته گذشته، بخش‌های زیادی از منطقه غرب آسیا و شرق مدیترانه را به لرزه درآورد. گفتنی است بامداد 6 فوریه نیز دو زلزله‌ مهیب به بزرگی 7.7 و 7.6 ریشتر 11 استان ترکیه را به مرکزیت شهرستان‌های پازارجیک و البستان در استان قهرمان‌ماراش به لرزه درآورده بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.