5/5 - (1 امتیاز)

آنالنا بربوک وزیر امور خارجه و نانسی فزر وزیر کشور آلمان جهت بازدید از مناطق زلزله زده ترکیه در شهرستان پازارجیک استان قهرمان ماراش حضور پیدا کردند.

وزرای خارجه کشور آلمان

 وزرای امور خارجه و کشور آلمان به ترکیه سفر کردند. آنالنا بربوک وزیر امور خارجه و نانسی فزر وزیر کشور آلمان جهت بازدید از مناطق زلزله زده ترکیه در شهرستان پازارجیک استان قهرمان ماراش حضور پیدا کردند.

 

بولنت تکبییک اوغلو، استاندار کرک‌قلعه که به عنوان مسئول هماهنگی شهرستان پازارجیک در روند بازدید این دو وزیر از شهرک چادری پارک آتاترک آن‌ها را همراهی کرد.

وزیران آلمانی در جریان بازدید از مناطق آسیب دیده در مرکز شهرستان به همچنین به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

کنسولگری ترکیه در ارومیه

وزیر کشور آلمان نیز با بیان این که در همبستگی با زلزله‌زدگان به این منطقه سفر کرده‌اند، گفت: این‌جا در کنار غم و اندوه، شاهد کمک‌رسانی در سطح مطلوب هستیم. فزر با تاکید بر اینکه بسیاری از مردم به صورت داوطلبانه برای زلزله زدگان ترکیه کمک ارسال می کنند، گفت: این واقعاً نشان دهنده پیوند عمیق بین مردم آلمان و مردم ترکیه است. وی با تاکید بر اهمیت استمرار کمک‌رسانی به این منطقه گفت: سازمان کمک‌رسانی فنی فدرال، در حال برنامه ریزی برای ارایه کمک‌های دیگر است.

 

 در گام دوم باید فضاهای مناسب زندگی ایجاد شود تا کسانی که خانه های خود را از دست داده اند بتوانند به زندگی خود در این منطقه ادامه دهند. فزر با اشاره به صدور ویزرای شینگن 90 روزه برای کسانی‌که بستگانشان در آلمان ساکن هستند، گفت: این یک کمک جدید به ویژه برای کسانی که دچار تروما و آسیب دیدگی ‌شده‌اند، برشمرده می‌شود. وزیر کشور آلمان همچنین تاکید کرد که مقامات ترکیه به کسانی که پاسپورت خود را گم کرده‌اند بسیار کمک می کنند.

وزیر امور خارجه آلمان نیز هدف از این سفر را بررسی نزدیک اتفاقات رخ داده در این منطقه اعلام کرد و گفت: علی رغم حضور در این جا با کلمات نمی‌توانید عمق این فاجعه را شرح دهید. بربوک با یادآوری اینکه روز گذشته زلزله‌ای دیگر در منطقه رخ داده و مردم شب را در خودروهای خود سپری کردند، گفت که خودشان نیز این زلزله را احساس کردند.

وی همچنین لزوم ادامه ارسال کمک های بین المللی به منطقه را مورد تاکید قرار داده و گفت: دولت آلمان بسته 50 میلیون یورو جدید برای تامین چادر، تجهیزات پزشکی، کمک های غذایی، پتو و ژنراتور ارائه کرده و به این ترتیب کمک‌های این کشور به زلزله زدگان به 108 میلیون یورو رسید. بربوک و فزر ضمن دیدار با شهروندان در این شهرک و کودکان حاضر در شهرک چادر «شهید آیبوکه یالچین» هلال احمر، از چادر پزشکی که توسط پزشکان داوطلب آلمانی برپا شده بود نیز بازدید کردند.

وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به تسهیل روند صدور روادید برای کسانی که بستگانشان در آلمان هستند، خاطرنشان کرد که “اتوبوس صدور ویزا” در منطقه در راستای این اقدام در منطقه مستقر شده است.

بربوک اظهار داشت که با مقامات ترکیه در زمینه حصول اطمینان از انتقال اطلاعات افرادی که گذرنامه آنها زیر آوار مانده‌است، در تماس هستند. وی گفت: اگرچه در وهله اول کمک های اضطراری ارائه می شوند، اما این کمک ها باید مستمر باشد. ما به ارایه این کمک‌ها در این قالب ادامه خواهیم داد.

وزیر امور خارجه آلمان در رابطه به ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه گفت که ارسال این کمک ها به شمال سوریه به دلیل ممانعت رژیم اسد از ورود آن‌ها دشوار شده است.

او در این زمینه افزود: کمک‌های ارائه شده از سوی آلمان شامل سوریه نیز می‌شود. تاکنون 17 میلیون یورو از بسته کمکی 50 میلیون یورویی که امروز اعلام شده است، به سوریه اختصاص یافته است. بربوک تاکید کرد که آلمان قصد دارد تا حد امکان از طریق گذرگاه‌های منتهی به سوریه بیشترین کمک‌های بشر دوستانه را ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.