5/5 - (1 امتیاز)

فعالیت امدادرسانی تیم‌های امداد و نجات آذربایجان همچنان در مناطق زلزله‌زده ترکیه تداوم خواهد یافت.

تیم‌های امدادی آذربایجانی

دولت آذربایجان تاکنون به مناطق زلزله‌زده ترکیه علاوه بر اعزام 867 پرسنل امدادی و پزشکی، 15 هواپیما و 395 تریلی حامل کمک‌های بشردوستانه و یک قطار حامل 25 دستگاه کانکس ارسال کرده است.

تیم‌های امدادی آذربایجانی

مراد عسکروف، رهبر تیم‌های امدادی آذربایجان نیز تصریح کرد: طی 3 روز اول شبانه‌روز تلاش کردیم و 53 نفر را از زیر آوار زلزله نجات دادیم. متاسفیم که نتوانستیم بیشتر از این انجام دهیم. وی افزود: همواره در کنار ترکیه، کشور برادر هستیم و هر چه در توان داریم انجام خواهیم داد.

همچنین ستوان یکم مائیس علی‌اف، مقام وزارت امور اضطراری آذربایجان تاکید کرد: همیشه در کنار کشور برادر، ترکیه هستیم. تیم‌های امداد و نجات آذربایجان به فعالیت‌های امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده ترکیه همچنان ادامه داده و این پیام را می‌دهند که آذربایجان در روزهای خوب و بد در کنار ترکیه است. ستوان علی‌اف خاطرنشان کرد که از اولین روز وقوع زلزله در استان قهرمان‌ماراش بوده و پس از 11 روز، به استان حتای آمده‌اند.

آزاد حیدروف، مقام دیگر این وزارتخانه نیز گفت: همانطور که رئیس‌جمهور کشورمان تاکید کرده است، تا زمان تکمیل تمام فعالیت‌های امدادرسانی و بازسازی در اینجا خواهیم بود و به فعالیت‌هایمان ادامه خواهیم داد.

گفتنی است که امدادگران آذربایجانی از زیر آوارهای زلزله 53 نفر را نجات داده و پیکر 780 نفر را نیز بیرون آوردند. تیم‌های آذربایجانی همچنین در قهرمان‌ماراش 2 شهرک چادری ایجاد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.