ثبت امتیاز

رهبر کاتولیک‌های جهان ضمن اشاره به جنگ اوکراین و وضعیت پناهجویان، تاکید کرد که نباید درد زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه فراموش شود.

زلزله‌ زدگان ترکیه و سوریه

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنانی در پاپ در سخنرانی خود پس از مراسم عبادی آنجلوس در میدان سنت پیتر واتیکان، گفت: یک سال از جنگ اوکراین سپری می‌شود و این تراژدی را نباید فراموش کنیم؛ همچنین درد و ملال مردم زلزله‌زده ترکیه و سوریه رانیز نباید از یاد ببریم.

زلزله‌ زدگان ترکیه و سوریه

زلزله‌ زدگان ترکیه و سوریه

 

پاپ با اشاره به حادثه واژگونی قایق حامل مهاجران غیرقانونی در نزدیکی شهر کروتونه در جنوب ایتالیا و غرق شدن بیش از 40 نفر در این حادثه اظهار داشت: متاسفانه صبح امروز از این حادثه دردناک باخبر شدم، حدود 40 نفر که بیشتر آن‌ها کودک بودند، جان باختند. برای جان باختگان طلب رحمت و برای بازماندگان دعا می‌کنم.

رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین ابراز داشت: برای برقراری صلح پایدار و برادری بین فلسطین و اسرائیل دعا می‌کنم، جامعه جهانی نیز باید در این زمینه همکاری کنند. پاپ همچنین از حملات تروریستی در بورکینافاسو ابراز نگرانی کرد.

گفتنی است که پاپ فرانسیس همواره خود را دوست جوامع اسلامی نشان داده و همواره دارای شخصیتی است که از گفتگو بین الادیانی استقبال می‌کند. همچنین انتخاب نام فرانسیس به خاطر علاقهٔ وی به قدیس فرانسیس آسیزی ایتالیایی است که در قرن ۱۳ میلادی زندگی می‌کرده و حامی فقرا بوده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.