5/5 - (1 امتیاز)

در آستانه اتمام ماموریت دریا اورس سفیر ترکیه در ایران، مراسم تودیع و تکریم از خدمات وی در ساختمان سفارت ترکیه در تهران برگزار شد.

سفیر جمهوری ترکیه

در آستانه اتمام ماموریت دریا اورس، سفیر فعلی ترکیه در تهران مراسم تودیع و تکریم از خدمات وی با حضور کارمندان سفارت، نمایندگی‌های دیپلماتیک، مؤسسه یونس امره، خطوط هوایی ترکیه، سازمان همکاری اقتصادی، نمایندگان تی.آر.تی و آناتولی در ساختمان سفارت برگزار شد.

سفیر جمهوری ترکیه

اورس طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت که در طول 4 سال خدمتش در تهران (از اول مارس 2019 تا کنون) خاطرات تلخ و شیرینی را تجربه کرده و با همبستگی در روزهای سخت دستاوردهای خوبی به دست آمده است. وی از تمامی همکاران و موسسات ترک در ایران نیز تشکر و قدردانی کرد. در خاتمه مراسم، هديه‌ای به رسم يادبود و تكريم از اقدامات اورس به وی تقديم شد.

دریا اورس تا 1 مارس در تهران به انجام وظیفه خواهد پرداخت. بعد از وی حجابی کرلانگیچ به عنوان سفیر جدید ترکیه در ایران شروع به کار خواهد کرد.

همچنین روز یکشنبه هفتم اسفند دریا اورس، سفیر جمهوری ترکیه در جمهوری اسلامی ایران در پایان ماموریت دیپلماتیک خود در کشورمان با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و خداحافظی کرد.

گفتنی است که پروفسور دريا اورس رييس شوراي عالي فرهنگ، زبان و تاريخ آتاترك بود، وی مسلط به زبان فارسي بوده و پیش از سفارت رکیه در تهران، در ديدارهاي رجب طيب اردوغان با مقامات ايراني به عنوان مترجم فعاليت مي كرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.