5/5 - (3 امتیاز)

رجب‌طیب‌اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه امروز، چهارشنبه دهم اسفند، طی یک سخنرانی در خصوص زلزله مهیب ششم فوریه قهرمان‌ماراش و عواقب آن بر منطقه خبر از زمان برگزاری انتخابات داد.

انتخابات ترکیه

رجب‌طیب‌اردوغان طی سخنانی در خصوص زمین‌لرزه ششم فوریه قهرمان‌ماراش و زمین‌لرزه‌های متعدد پس از آن و ایجاد خسارت در یازده استان و پهنه‌ای به وسعت پانصد کیلومتر مربع گفت انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری ۱۴ ماه می ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد.

انتخابات ترکیه

اردوغان  تاکید کرد: مردم ترکیه آنچه ضروری خواهد بود را در انتخابات انجام خواهند داد. برخی تلاش می‌کنند از فاجعه زلزله برای اهداف سیاسی استفاده کنند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در اظهاراتی گفت، زلزله ششم فوریه ویرانگر بود و بر مساحتی حدود ۵۰۰ کیلومتر در جنوب ترکیه تاثیر گذاشت و ویرانی عظیمی در استان‌های ترکیه که زلزله در آنها روی داد، به جا گذاشته است. وی تاکید کرد: تعداد ساختمان‌های ویران شده در اثر زلزله بیش از ۳۰ هزار مورد بوده است و تلاش‌ها برای نجات افراد در کاهش تلفات انسانی نقش داشت.

رئیس‌جمهوری ترکیه متعهد شده است ظرف یک سال ویرانی‌های ناشی از زلزله را بازسازی کند.

رئیس جمهور ترکیه افزود: بیش از نیم میلون شهروند ترکیه در عملیات نجات کمک‌هایی را ارائه کردند و بیش از ۹۰ کشور تیم نجات فرستادند. ما عملیات جستجو و امداد را پایان دادیم و به مرحله آواربرداری رسیدیم.

او در سخنرانی مقابل نمایندگان حزب حاکم عدالت و توسعه گفت، انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری ۱۴ ماه می برگزار می‌شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.