5/5 - (1 امتیاز)

کمال قلیچداراوغلو،  رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه و اپوزیسیون دولت ترکیه گفت: دولت و مسئولان ترکیه‌ای شکست سختی در رسیدگی به فاجعه زلزله خوردند و این ناکامی از همان لحظات اولیه پس اززلزله هویدا شد.

رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه

کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوریخواه خلق ترکیه، روز سه شنبه نهم اسفند طی یک سخنرانی در نشست فراکسیون پارلمانی این حزب در پارلمان ترکیه گفت: شکست سخت دولت و طرف‌های رسمی در رسیدگی به فاجعه زلزله، از لحظات ابتدائی مشخص بود.

رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه

قلیچدار اوغلو تصریح کرد: موسسه هلال احمر ترکیه به زلزله زدگان در ازای پول، چادر می‌فروشد، این رسوایی بزرگ است، ما به آنها می‌گوییم چه تعداد چادر در انبارهایتان دارید، ما تمامی آنها را می‌خریم و رایگان به زلزله زدگان می‌دهیم.

رهبر حزب جمهوریخواه خلق تاکید کرد: کشوری در جهان وجود ندارد که آنطور که در ترکیه به دلیل این دولتِ شکست خورده، رخ داد، در رسیدگی به فاجعه بزرگی در خاک خود شکست سخت متحمل شده باشد.

وی خواهان تاسیس دادگاه‌های جدیدی با نام “دادگاه‌های زلزله” شد که احکام ویژه‌ای را در کوتاه‌مدت به اعضای دولت و مقصرین زلزله اخیر اتخاذ کند تا پرونده‌های دولتمردان در چرخه اطاله دادرسی دادگاه‌های ترکیه تا ۳۰ یا ۴۰ یا ۵۰ سال آینده خاک نخورند و احکام بعد مرگ مقصرین اعلام نشود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.