5/5 - (1 امتیاز)

سازمان اطلاعات ملی ترکیه از مرگ یکی از سرکردگان گروه تروریستی پ.ک.ک در منطقه سنجار عراق خبر داد.

سازمان اطلاعات ملی ترکیه

طبق بیانیه این سازمان امنیتی، این تروریست در عملیات پ‌ک‌ک علیه نیروهای ترکیه دست داشته و پس از شناسائی، طی عملیاتی توسط ارتش ترکیه در شمال عراق کشته شده است.

تیم‌های اطلاعاتی و نظامی ترکیه طی عملیاتی محل زندگی این مقام پ‌ک‌ک را کشف کرده و ارتش این کشور او را از پای درآوردند. این منابع اعلام کردند که فرد مذکور در تدارک انجام عملیاتی علیه نیورهای ترکیه در موصل بود.

سازمان اطلاعات ملی ترکیه

بر اساس اطلاعات منتشره منابع امنیتی، نام این تروریست علی بدل با نام رمز چکو پیر که در عملیات علیه پایگاه‌های نیروهای مسلح ترکیهشخصاً شرکت داشته و مسئول فعالیت‌های سازماندهی شده توسط این سازمان علیه ارتش ترکیه بوده است، از سوی سازمان اطلاعات و امنیت ملی ترکیه تحت تعقیب قرار گرفت.

سازمان اطلاعات و امنیت ملی ترکیه که تیم ویژه‌ای را برای نظارت بر فعالیت‌های بدل در سنجار تعیین کرده بود، متوجه شد که این تروریست با مردم ایزدی زندگی می‌کند.

در راستای دریافت اطلاعاتی مبنی بر اینکه سعدعلی بدل در حال برنامه‌ریزی برای انجام یک عملیات جدید علیه پایگاه بسیکه در موصل است، فعالیت‌ها آغاز شد. بدل توسط عملیات سازماندهی شده سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه در سنجار از پای درآمد.

گزارش شده است که سعدعلی بدل، مسئول نظامی خودخوانده سازمان تروریستی تجزیه‌طلب پ ک ک و ک ج ک در سنجار، شخصاً در عملیات علیه پایگاه‌های نیروهای مسلح ترکیه شرکت داشته و مسئول فعالیت‌های سازماندهی شده توسط این سازمان علیه ارتش ترکیه بوده است.

طبق بیانیه سازمان اطلاعات ملی ترکیه، در انجام این عملیات برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب به غیرنظامیان که توسط تروریست‌ها به عنوان سپر استفاده می‌شوند، بسیار با دقت عمل شد.

گفتنی است که حتی زمین‌لرزه‌های پی‌در‌پی در ترکیه مانع از مقابله با گروه تروریستی پ.ک.ک در داخل و خارج ترکیه نشده است. این گروه از سال ۱۹۸۴ وارد فاز مبارزه مسلحانه با آنکارا شده است.

پ.ک.ک  به دلیل قتل هزاران فرد غیرنظامی  و کسب درآمد با استفاده از عناوینی مانند «کمک مالی» و «هزینه عضویت» به زورگیری از شهروندان ترکیه‌ای، عراقی،سوری و حتی اروپایی می‌پردازد و به صورت  فعالانه‌ای در پولشویی، قاچاق موادمخدر، قاچاق انسان و همچنین مهاجرت غیرقانونی در داخل و خارج از اتحادیه اروپا می‌پردازد. و به همین سبب، توسط  اتحادیه اروپا،ایالات‌متحده، بریتانیا، کانادا و چندین کشور دیگر در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده شده‌است

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.