5/5 - (1 امتیاز)

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: برای اپوزیسیون تنها جمع کردن پول اهمیت دارد اما ما به مسیری که ترسیم کرده‌ایم، ادامه می‌دهیم.

ائتلاف اپوزیسیون دولت ترکیه

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه  طی سخنانی تصریح کرد که ائتلاف مردم از چند ماه قبل به نزدیک بودن وقوع دودستگی میان اپوزیسیون اشاره ضمنی کرد و رهبران احزاب اپوزسیون برای مناقشه تشکیل جلسه دادند و دچار دودستگی آراء شدند. ائتلاف مردم در آینده تمامی تحولات سیاسی در کشور را ارزیابی خواهد کرد.

ائتلاف اپوزیسیون دولت ترکیه

وی افزود: آنچه که برای ما در ائتلاف مردم اهمیت دارد، جان شهروندانمان است. برخلاف اپوزسیون که فقط به فکر جمع کردن پول است. آنها هرکار که دوست دارند، انجام دهند. اما ما به مسیر خود ادامه می‌دهیم و مسیری را که ترسیم کرده‌ایم، دنبال می‌کنیم.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه عنوان داشت: نقشه راهی که حزب حاکم عدالت و توسعه ترسیم کرده، مشخص و شفاف است. ما در حال حاضر به فاجعه زلزله رسیدگی می کنیم و مشغول آن هستیم. تلاش ما تامین نیازهای شهروندانمان در مناطق زلزله زده است.

گفتنی است که رجب طیب اردوغان ۱۴ ماه مِه (۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲) را زمان برگزاری انتخابات همزمان پارلمانی و ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده است، ائتلاف اپوزیسیون ترکیه تا به امروز موفق به معرفی نامزد واحد و نهایی خود نشده‌اند. و قرار است روز دوشنبه ششم مارس نامزد واحد اپوزیسیون معرفی شوند.

انتخابات حساس پیش رو، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ترکیه و دومین دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور پس از تغییر نظام سیاسی از پارلمانی به ریاستی و بیست و هشتمین دوره انتخابات مجلس این کشور محسوب می‌شود. دوره ریاست جمهوری ترکیه پنج ساله است و منتخبان مردم در مجلس ترکیه نیز که ۶۰۰ عضو دارد، در مدت پنج سال بر کرسی پارلمانی می‌نشینند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.