ثبت امتیاز

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فندق و فرآورده‌های حاصل از فندق حوزه دریای سیاه خبر از افزایش سطح صادرات این محصول به مقاصد صادراتی سنتی و جدید داد.

بسته خبری

وطن/ آیا ائتلاف شش‌گانه اپوزیسیون واقعا از هم پاشید؟

آیا اختلاف بین کمال کلیچدار اوغلو  و مرال آکشنر باعث فروپاشی ائتلاف شش‌گانه شد؟ طبق شنیده‌ها پس از معرفی اکرم امام‌اوغلو و منصور یاواش برای نامزدی ریاست جمهوری ترکیه توسط کلیچدار اوغلو، آکشنر برآشفت و گفت ما نمی‌توانیم به چنین کاری گردن نهیم

صادرات فندق حوزه دریای سیاه ترکیه

در اطلاعیه مذکور آمده است: در دوره مذکور معادل 1 میلیارد و 39 میلیون و 231 هزار و 995 دلار، 177 هزار و 570 تن فندق صادر گردید.

به لحاظ حجم تولید، ترکیه بزرگ‌ترین تولید کننده فندق در جهان است، اما به دلیل سلطه سنتی تجار و صنعتگران ایتالیایی بر بازار فندق اروپا و جهان، عمده فندق محصولات فرآوری شده از آن در ترکیه، تحت برند ایتالیایی و حتی گاه سوئیسی به فروش می‌رسد. نبود نشان‌های تجاری جهانی، تولید و فرآوری نیمه‌صنعتی و سنتی، فقدان نهاده و سرمایه‌گذاری در بخش فرآوری و صادرات و ضعف در صنعت مکمل آن (فرآوری کاکائو و شکلات‌سازی) مهم‌ترین کاستی‌های ترکیه در این عرصه محسوب می‌شود، همچنین کیفیت بالای فندق، تمرکز عمده تولیدات در استان‌های ساحلی دریای سیاه، دسترسی به بنادر قابل کشتیرانی و نزدیکی به بازار اروپا مهم‌ترین نقاط قوت صنعت تولید و فرآوری فندق در ترکیه محسوب می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.