5/5 - (2 امتیاز)

در بسته خبری امروز مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه های خبری‌ ترکیه در روز سه‌شنبه شانزدهم اسفند ماه ۱۴۰۱ (هفتم  مارس ۲۰۲۳) را مورد بررسی قرار می دهیم.

بسته خبری سه شنبه

یئنی شافاک/ سلاح‌های ترکیه در نمایشگاه آلمان توجه زیادی را به خود جلب کرد

جانیک، یکی از تولیدکنندگان پیشرو سلاح‌های سبک در جهان، محصولات مشهور جهانی خود را در نمایشگاه تجهیزات دفاعی و امنیتی اینفورس تک ( Enforce Tac ) که در نورنبرگ آلمان برگزار شد، به نمایش گذاشت. در این نمایشگاه، غرفه جانیک توجه زیادی را به خود جلب کرد.

Tuesday's news package

حابرتورک/ کمال قلیچداراوغلو، نامزد ریاست جمهوری ائتلاف ملت

احزاب جمهوری خلق،  نیک،  دموکرات، سعادت، آینده و حزب  دموکراسی و پیشرفت، کمال قلیچداراوغلو را به عنوان نامزد ریاست جمهوری ائتلاف ملت معرفی کردند. رهبران پنج حزب معاون رئیس جمهور خواهند بود.

 

صاباح/ سه فرودگاه شرکت تاو (TAV) جزو بهترین‌های جهان هستند

فرودگاه‌های اسنبوغای آنکارا، اسکوپیه و زاگرب که توسط شرکت TAV اداره می‌شوند، جایزه “بهترین فرودگاه” را در رده خود در چارچوب برنامه “کیفیت خدمات فرودگاهی-( Airport Service Quality ASQ)” از سوی شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها (ACI World) دریافت کردند.

 

حریت/  انتخابات ۱۴ می برگزار می‌شود

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در توضیحات خود پس از جلسه کابینه، مجدداً بر برگزاری انتخابات در ۱۴ ماه می تاکید کرد و گفت: “ما روند را با انتشار تصمیم انتخاباتی در روزنامه رسمی که روز جمعه دهم مارس که بر اساس اختیارات قانون اساسی اتخاذ خواهیم کرد، آغاز می‌کنیم.

 

استار/ ترکیه با وجود زلزله همچنان به جذب گردشگر ادامه می‌دهد

فیروز باغلی‌کایا، رئیس هیئت مدیره انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه، با تاکید بر اینکه علاقه و در خواست از بازارهایی که ترکیه به طور سنتی بالاترین پتانسیل گردشگری را  در آنها دارد، همچنان ادامه دارد، گفت: درخواست رزرو از کشورهایی مانند آلمان، روسیه، انگلیس، لهستان و هلند در اروپا پیشتاز است.

 

با نگاهی به مهم‌ترین اخبار و گزارشات ترکیه در روز سه‌شنبه هفتم مارس سال ۲۰۲۳ می توان دریافت که انتخابات حساس پیش رو، دوران پسازلزله و احیای اقتصاد ترکیه، صنایع نظامی، صنعت گردشگری و فرودگاه‌ها مهم‌ترين کلیدواژه‌های اخبار این روز هستند. همچنین به نظر می‌رسد مساله انتخابات، دوران پسازلزله، جذب سرمایه‌گذاریخارجی، ماه مبارک رمضان مهم‌ترین اخبار ترکیه در روزهای آتی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.