ثبت امتیاز

میخائل بوگدانف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت کشورش در حال تدارک برای میزبانی از نشست چهارجانبه با وزرای خارجه سوریه، ایران و ترکیه می‌شود.

برگزاری نشست چهارجانبه

پس از آنکه در دسامبر سال گذشته، روسیه اولین نشست وزرای دفاع ترکیه و سوریه را میزبانی کرد که در یازده سال گذشته بی‌سابقه بود و پس از نشست مذکور اعلام شد که مذاکرات در آینده توسعه پیدا خواهد کرد، دیپلمات روسی خبر از ادامه این نشست‌ها با اضافه شدن ایران داد.

برگزاری نشست چهارجانبه

میخائل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: آماده سازی‌های لازم برای نشست چهارجانبه روسیه، سوریه، ایران و ترکیه در سکوت و آرامش در حال انجام است.

بوگدانف در این رابطه عنوان کرد: ما در حال تدارک برای انجام این کار هستیم، می‌توانم به شما بگویم که ما در رابطه با عدم افشای جزئیات تدارک این نشست تا فراهم شدن زمان مناسب آن توافق کرده ایم، چون همه چیز به آن سادگی که تصور می‌کنید، نیست، ما باید در سکوت و در چارچوب دیپلماسی آرام عمل کنیم.

با توجه به برگزاری انتخابات حساس ترکیه در ۲۴ اردیبهشت و آثار زلزله مهیب اخیر بر دو کشور ترکیه و سوریه به نظر می‌رسد نشست مزبور در کوتاه‌مدت برگزار بشود. از سوئی دیگر، کمال قلیچداراوغلو رقیب رجب‌طیب‌اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نیز تلاش دارد، دولت سوریه را با وعده‌های جذاب به عدول از نشست مشترک با دولت کنونی ترکیه وادارد. از طرف دیگر، برگزاری چنین نشستی در روسیه، می‌تواند پیامی آشکار به ایالات‌متحده و اروپا باشد که نمی‌توانند روسیه را منزوی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.