5/5 - (1 امتیاز)

وزارت امور خارجه ترکیه از توافق ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت‌خانه‌های دو کشور پس از هفت سال استقبال کرد.

روابط ایران و عربستان سعودی

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آنکارا از توافق ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت‌خانه‌های دو کشور پس از فت سال استقبال کرد.

در بیانیه مذکور عنوان شده است: معتقدیم که این پیشرفت در روابط دو کشور کمک قابل توجهی به تامین امنیت، ثبات و شکوفایی منطقه‌مان خواهد کرد.

روابط ایران و عربستان سعودی

در این بیانیه آمده است: به ایران و عربستان سعودی به خاطر این گام مهمی که در راستای روند تنش زدایی و عادی سازی روابط برداشته‌اند، تبریک می‌گوییم.

گفتنی است که پس از انجام چند روز مذاکرات فشرده میان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با همتای سعودی خود در شهر پکن، امروز توافق حاصل شده برای از سرگیری روابط میان دو کشور، طی مراسمی با امضاء بیانیه‌ مشترک میان ایران، عربستان سعودی و چین به صورت رسمی اعلام شد.‌ و در پایان نشست سه‌جانبه پکن در روز جمعه ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۱ شمسی (۱۰ مارس ۲۰۲۳)، بیانیه‌ای با امضای «علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، «مساعد بن‌محمد العیبان» وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی عربستان سعودی و «وانگ ئی» عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست و رییس دفتر کمیسیون مرکزی امور خارجی حزب و عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین صادر شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.