ثبت امتیاز

در بسته خبری امروز مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه های خبری‌ ترکیه در روز شنبه بیستم اسفند ماه ۱۴۰۱ (یازدهم  مارس ۲۰۲۳) را مورد بررسی قرار می دهیم.

بسته خبری امروز

یئنی شافاک/ افزایش ۳۲ برابری صادرات ترکیه به عربستان سعودی

صادرات ترکیه به عربستان سعودی در بازه زمانی ژانویه تا فوریه امسال نسبت به سال گذشته ۳۲ برابر شد. ترکیه در صادرات خود به عربستان نیز پیشرفت زیادی به دست آورده است. صادرات ترکیه به عربستان در بازه زمانی ژانویه تا فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲ برابر شده و از 11 میلیون و 209 هزار دلار به 367 میلیون و 363 هزار دلار رسید.

بسته خبری امروز

حابرتورک/ شنتوپ: اصلاحات جامع در سازمان ملل ضروری است

مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه اعلام کرد که ساختار شورای امنیت سازمان ملل که قادر به برقراری صلح در جهان نیست، باید تغییر کند. شنتوپ گفت: تصمیم‌گیری پنج کشور در مورد موضوعاتی که مربوط به همه کشورهای جهان است، دیگر نمی‌تواند قابل قبول باشد.

صاباح/ آکار: ترکیه برای کریدور غلات بار دیگر وارد عمل شد

حلوصی آکار وزیر دفاع ملی ترکیه در اطلاعیه‌ای پیرامون توافق‌نامه کریدور غلات که به‌منظور انتقال غلات اوکراین به بازارهای جهانی در استانبول بین سازمان ملل متحد، روسیه و اوکراین امضا شده اعلام کرد: برای ادامه روند انتقال این محصولات به مذاکرات با تمامی طرفین ذی‌ربط در قرارداد مذکور ادامه می‌دهیم.

استار/ ترکیه از محبوب‌ترین مقاصد برای گردشگران آلمانی است

نوربرت فایبگ، رئیس اتحادیه آژانس‌های مسافرتی آلمان در نمایشگاه بین المللی بورس گردشگری با بیان اینکه روتد بهبود اوضاع در بخش گردشگری پس از پاندمی کرونا ادامه دارد، گفت: ما در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه حجم بالای رزرو برای ترکیه دریافت کردیم و این کشور در صدر مقصد گردشگران آلمانی قرار دارد.

وطن/  حمایت‌های بین‌المللی از زلزله‌زدگان ترکیه را خوشحال کرد

مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه به کمک‌های جامعه بین‌المللی به ترکیه در پی زلزله‌های ششم فوریه اشاره کرده و گفت: حالا ما در این شرایط فاجعه‌بار، با همبستگی بین‌المللی نیرومندی مواجه هستیم. این همبستگی به ما روحیه و قدرت می‌بخشد. وی به

با نگاهی به مهم‌ترین اخبار و گزارشات ترکیه در روز شنبه یازدهم مارس سال ۲۰۲۳ می توان دریافت که صادرات، دوران پسازلزله، کریدور غلات، لزوم اصلاح در ساختار سازمان ملل متحد و صنعت گردشگری مهم‌ترين کلیدواژه‌های اخبار این روز هستند. همچنین به نظر می‌رسد مساله انتخابات، دوران پسازلزله، تحولات محیط پیرامونی ترکیه، جنگ اوکراین و ماه مبارک رمضان مهم‌ترین اخبار ترکیه در روزهای پیش رو باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.