ثبت امتیاز

 چاووش‌اوغلو گفت کنفرانس مزبور روز دوشنبه بیستم مارس ۲۰۲۳ با ابتکار مشترک اتحادیه اروپا و سوئد برگزار می‌شود.

کمک به زلزله‌‌زدگان ترکیه

چاووش اوغلو با بیان اینکه نه تنها کشورهای عضو اتحادیه اروپا بلکه از کشورهای مختلف و سازمان‌های بین‌المللی نیز در این کنفرانس دعوت خواهد شد، خاطرنشان کرد که شخصا در این کنفرانس اطلاعات لازم را نیز ارائه خواهد کرد.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت: در پی زمین‌لرزه‌های 6 فوریه، روز دوشنبه 20 مارچ برای قربانیان این فاجعه کنفرانس بین‌المللی اهداکنندگان کمک‌های مالی برگزار می‌شود.

چاووش اوغلو در نشست خبری مشترک با مصطفی ورانک وزیر صنعت و فناوری و نورالدین نباتی وزیر خزانه داری و دارایی در منطقه صنعتی سازمان یافته مالاتیا سخنرانی کرد.

وزیر خارجه ترکیه طی سخنانی با اشاره به اینکه این کنفرانس با هدف کمک به زلزله‌زدگان برگزار می‌شود، گفت: “این کنفرانس روز دوشنبه 20 مارچ با ابتکار مشترک اتحادیه اروپا و سوئد به عنوان رئیس دوره‌ای این اتحادیه برگزار خواهد شد.

همچنین مولود چاووش‌اوغلو در جریان بازدید از شهر زلزله‌زده آفشین در استان قهرمان ماراش گفت: برای التیام آلام زلزله‌زدگان با تمام توان تلاش می‌کنیم. چاووش‌اوغلو تاکید کرد: اما در طول این روند از هیچ کوششی برای آنکه هموطنان در کانتینرها و چادرهای در نظر گرفته شده برای آنها در امنیت و آرامش باشند فروگذار نخواهیم کرد. در حال حاضر نیز اردوگاه کانتینری در منطقه برپا شده است.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین خاطرنشان کرد: به آفشین و سایر مناطق زلزله‌زده سفر خواهیم کرد. کلیه دست‌اندرکاران شبانه روز برای التیام آلام زلزله‌زدگان و احیای شهر تلاش می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.