5/5 - (1 امتیاز)

کمال قلیچدار اوغلو، رئیس این حزب و اصلی‌ترین رقیب انتخاباتی اردوغان، دوباره در معرض ترور قرار گرفته است.

ترور های ناموفق کمال قلیچدار اوغلو

«ازگور اوزل» معاون رئیس فراکسیون حزب «جمهوری خلق» در پارلمان ترکیه گفت، این حزب اطلاعاتی به دست آورده است که نشان از تلاش‌ها برای ترور «کمال قلیچدار اوغلو» می‌دهد.

وی در ادامه افزود: دولت ترکیه قصد داشت یک خودروی زرهی در اختیار قلیچدار اوغلو قرار دهد، اما او ترجیح داده بود که با خودروی شخصی‌اش جابه‌جا شود.

معاون رئیس فراکسیون حزب جمهوری خلق ترکیه همچنین گفت که قلیچدار اوغلو، در جریان شرکت در یک مراسم ختم در شهرک «شابوک» در شهر آنکارا نیز هدف حمله قرار گرفت و برخی نیز گفته بودند که باید خانه قلیچدار اوغلو آتش زده شود.

«ازگور اوزل» همچنین گفت که سه ماه پس از اینکه اولین هشدارها درباره خطر ترور کمال قلیچدار اوغلو داده شد، کاروان او در شهرک «ساواش» در استان «آرتوین» (شمال شرق ترکیه) هدف تیراندازی قرار گرفت که در این واقعه یک نیروی نظامی کشته شده و یکی از محافظان یکی از چشمانش را از دست داد.

به گفته اوزل در فاصله یک و نیم کیلومتری از کاروان نیز مقدار زیادی مواد منفجره در داخل یک خودروی ون یافت شد که برای کشتن ۵۰۰ نفر کافی بود. اوزل به تاریخ دقیق این واقعه اشاره‌ای نکرد.

این سخنان و هشدارها در حالی است که «کمال قلیچدار اوغلو» به عنوان نامزد واحد احزاب پنج‌گانه معرفی شده و قوی‌ترین رقیب انتخاباتی رجب طیب اردوغان محسوب می‌شود. انتخاباتی که قرار است در ۲۴ اردیبهشت ماه برگزار شود و قلیچدار اوغلو مانند هر نامزد دیگری در دهها شهر و استان میتینگ انتخاباتی برگزار خواهد کرد.

گفتنی است که کمال قلیچداراوغلو بیش از هر فرد دیگری در تاریخ ترکیه، مورد ترور قرار گرفته است و به طرز حیرت‌انگیزی از همه آنها جان سالم به در برده است. وی علاوه بر گروه‌های تروریستی کردی، هدف ترور گروه‌های مافیایی نیز قرار گرفته است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.