5/5 - (1 امتیاز)

شنیده‌ها حاکی از آن است که نمایندگان دیپلماتیک و هیأت‌های اعزامی چهار کشور ایران، روسیه، سوریه و ترکیه طی روزهای پانزدهم و شانزدهم (۲۴ و ۲۵ اسفند) در مسکو دیدار خواهند کرد.

عادی سازی روابط ترکیه و سوریه

معاونان وزیران امور خارجه ایران، روسیه، سوریه و ترکیه روزهای ۱۵ و ۱۶ مارس (۲۴ و ۲۵ اسفند) در مسکو دیدار خواهند کرد. این نشست چهارجانبه بخشی از روند عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه با میانجی‌گری ایران و روسیه است.

در همین رابطه، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در نشست خبری روز دوشنبه بیست‌ودوم اسفند ماه ، تایید کرد که ایران در این نشست حضور پیدا می کند.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های ایران برای بهبود روابط ترکیه و سوریه گفت: در همین چارچوب اولین نشست مقامات امنیتی ترکیه و سوریه در ایران برگزار شد و ایران به تلاش‌های خود برای بهبود روابط سوریه با کشورهای منطقه از جمله ترکیه ادامه می‌دهد.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با روابط سوریه با ترکیه و نقش ایران در این موضوع گفت: روابط سوریه با همسایگانش مورد توجه ایران است و بهبود  این روابط از اولویت‌های تهران است، ما همواره معتقد هستیم  که افزایش همکاری‌ها بین سوریه و کشورهای منطقه از جمله ترکیه به تحقق  صلح در منطقه کمک می‌کند.

گفتنی است که این نشست بخشی از روند عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه با میانجیگری روسیه و ایران تلقی می‌شود. و برگزاری آن پیش از انتخابات پیش روی ترکیه، اهمیت ویژه‌ای برای حزب عدالت و توسعه و شخص اردوغان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.