5/5 - (1 امتیاز)

در بسته خبری امروز مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه‌های خبری‌ ترکیه در روز چهارشنبه بیست‌و‌چهارم اسفند ماه ۱۴۰۱ (پانزدهم  مارس ۲۰۲۳) را مورد بررسی قرار می دهیم.

بسته خبر

 یئنی‌شفق/ بیانیه  وزارت دفاع ملی ترکیه در مورد کریدور غلات

در بیانیه وزارت دفاع ملی ترکیه در رابطه با کریدور غلات دریای سیاه، ضمن قدردانی از اقدامات طرفین برای تمدید این موافقتنامه، آمده است ترکیه به سهم خود در تضمین صلح در منطقه و اقدامات بشردوستانه ادامه خواهد داد.

بسته خبر

حابرتورک/ صادرات چای ترکیه از مرز ۳.۲ میلیون دلار گذشت

صادرات چای ترکیه در بازه زمانی ژانویه تا فوریه امسال با هشت درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به سه میلیون و ۲۷۴ هزار و ۸۷۲ دلار رسید.

 

دیلی صاباح/ بازی ویژه  تیم گالاتاسرای در جمهوری آذربایجان به نفع زلزله زدگان ترکیه

تیم گالاتاسرای در دیداری ویژه که که درآمد حاصل از آن به زلزله‌زدگان ترکیه اهدا می‌شود، به مصاف تیم قره‌باغ جمهوری آذربایجان می‌رود. این دیدار در ۲۶ مارس در ورزشگاه المپیک باکو برگزار خواهد شد.

 

استار/ اردوغان: از کارآفرینان خود انتظار بسیج تمام توان خود برای کمک به زلزله‌زدگان‌مان را داریم

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پیامی که به اجلاس اقتصادی اوراسیا فرستاد، گفت: از کارآفرینانمان انتظار داریم که هم از محل کار، کارخانه‌ها، منابع درآمد خود محافظت کنند و هم تمام امکانات خود را برایحمایت از زلزله‌زدگان‌مان بسیج کنند.

 

وطن/ قیمت توگ رسما اعلام شد

قیمت خودروهای SUV سگمنت C اولین خودروی ملی ترکیه با نام توگ اعلام شد. قیمت مدل پایه  این خودرو ۹۵۳ هزارلیر و قیمت مدل “وی-۲” یک میلیون و ۲۱۵ هزار لیر تعیین شد.

 

با نگاهی به مهم‌ترین اخبار و گزارشات ترکیه در روز چهارشنبه پانزدهم مارس سال ۲۰۲۳ می توان دریافت که کارآفرینی، صادرات، کریدور انتقال غلات اوکراین، خودروی ملی ترکیه (توگ)، دوران پسازلزله و جذب حمایت‌های بین‌المللی مهم‌ترين کلیدواژه‌های اخبار این روز هستند. همچنین به نظر می‌رسد مساله انتخابات، پرونده عضویت سوئد و فنلاند در ناتو، دوران پسازلزله، تحولات خاورمیانه و آمارهای اقتصادی مهم‌ترین اخبار ترکیه در روزهای پیش رو باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.