ثبت امتیاز

ابراهیم کالین در آخرین روز این دیدارها با گروهی از سناتورهای کنگره آمریکا دیدارد کرد و مذاکرات فشرده‌ای انجام داد.

 

سناتورهای آمریکایی در واشینگتن

ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در چهارچوب دیدارهای خود در آمریکا در ساختمان کنگره با برخی از سناتورهای منسوب به احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه مذاکراتی انجام داد.

در مذاکرات ابراهیم کالین با مقامات آمریکایی همچین موضوعاتی مانند همکاریی در زمینه مبارزه با تروریسم، روند عضویت سوئد و فنلاند در ناتو ، جنگ روسیه و اوکراین، نقش ترکیه در تمدید قرارداد کریدور غلات و دیگر موضوعات منطقه‌ای مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

سناتورهای آمریکایی در واشینگتن

ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در آخرین روز دیدارش از واشنگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا با گروهی از سناتورهای کنگره دیدار و مذاکرات فشرده‌ای  انجام داد. در دیدار  کالین با سناتورها، اهمیت استراتژیکی روابط ترکیه و آمریکا مورد ارزیابی قرار گرفت.

کالین همچنین در دفتر کار سناتور  لیندسی گراهام عضو ارشد کمیته قضایی کنگره ایالات‌متحده و از مخالفین جدی آنکارا که ماه جولای گذشته به استانبول سفر کرده و با وی دیدار کرده بود، ملاقاتی انجام داد.

در این ملاقات علاوه بر روابط دوجانبه ترکیه و آمریکا، روند بازسازی و التیام بخشی به زخم‌ها در پی زمین‌لرزه‌های ویران‌گر در ترکیه و رفع موانع همکاری در عرصه صنایع دفاعی مورد ارزیابی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.