5/5 - (1 امتیاز)

فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه طی نشست خبری مشترک با وزیر صنایع و فنآوری در مرکز هماهنگی سازمان مدیریت بحران و بلایای طبیعی (آفاد) خبر از افزایش فوتی‌های زمین‌لرزه و سیل اخیر در مناطق زلزله‌زده ترکیه داد.

افزایش فوتی‌های زمین‌لرزه و سیل اخیر

فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه طی نشست خبری مشترک با وزیر صنایع و فنآوری در مرکز هماهنگی سازمان مدیریت بحران و بلایای طبیعی (آفاد) در آنکارا اعلام کرد: “شمار قربانیان زلزله‌های اخیر به ۴۹ هزار و ۵۸۹ نفر از جمله ۶۸۰۷ تبعه خارجی رسید.” وی همچنین با اشاره به وقوع سیل‌ در استان‌های آدیامان و شانلی‌اورفا گفت که در این حادثه نیز هجده نفر جان باخته‌اند.

افزایش فوتی‌های زمین‌لرزه و سیل اخیر

فواد اوکتای در نشست مشترک اعلام آخرین آمار کشته‌شدگان زمین‌لرزه‌های و سیل اخیر ترکیه کفت: شمار قربانیان زلزله‌های اخیر به ۴۹ هزار و ۵۸۹ نفر رسید که ۶۸۰۷ تن از این آمار مربوط به اتباع خارجی می‌باشد.

معاون رئیس جمهور همچنین درباره فعالیت‌ها در مناطق زلزله‌زده گفت: “تاکنون ۳۵۴ شهرک کانتینری در مناطق زلزله‌زده راه‌اندازی و ۴۸۰ هزار کانتینر مستقر شده است.”

اوکتای در پایان تاکید کرد که دولت ترکیه به ریاست رئیس جمهور اردوغان با تمام وزرا و مقامات دولتی و غیردولتی برای رفع مشکلات تلاش می‌کند.

گفتنی است که هلال احمر و ارتش جمهوری اسلامی ایران، یکی از موثرترین تیم‌های امداد و نجات خارجی در ترکیه بودند و در مدت حضور در مناطق زلزله‌زده توانست خدمات ارزنده‌ای به زلزله‌زدگان ارائه دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.