5/5 - (1 امتیاز)

در بسته خبری امروز مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه‌های خبری‌ ترکیه در روز یکشنبه بیست‌و‌هشتم اسفند ماه ۱۴۰۱ (نوزدهم  مارس ۲۰۲۳) را مورد بررسی قرار می دهیم.

بسته خبر

وطن/ سفر تاریخی چاووش‌اوغلو به مصر

پس از یازده سال وزیر امور خارجه ترکیه به مصر سفر کرد و توافق شد آنکارا در اواخر بهار پذیرای عبدالفتاح السیسی رهبر مصر شود.

بسته خبر

استار/ قدردانی سازمان ملل از ترکیه بابت تمدید توافق کریدور غلات

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای از ترکیه بابت حمایت دیپلماتیک و عملیاتی از تمدید ۱۲۰ روزه مدت توافق کریدور غلات تشکر کرد. گفتنی است که دیروز اردوغان اعلام کرد که مدت توافق کریدور غلات در پی مذاکره ما با دو طرف که در ۱۹ مارس به پایان می‌رسید، تمدید شد.

 

 یئنی‌شافاک/ علی‌اف: ترکیه کشوری با نفوذ در جهان است

الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان در اظهارات خود در اجلاس فوق‌العاده سران سازمان کشورهای ترک اظهار داشت که ترکیه نه تنها در منطقه بلکه در کل جهان به کشوری دارای نفوذ تبدیل شده و همچنین مرکز قدرت است.

 

حابرتورک/ دو حزب عدالت و توسعه و حرکت ملی، اردوغان را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری برگزیدند

مطابق پیش‌بینی‌ها گروه‌های پارلمانی حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی در پارلمان ترکیه تصمیم مشترک خود مبنی بر معرفی رجب طیب اردوغان به عنوان نامزد ریاست جمهوری را اعلام کردند.

 

دیلی صاباح/ توگ از رقبای خود پیشی گرفت

اولین مدل توگ، خودروی برقی ترکیه،  که یک اس یو ویِ سگمنت سی است، از نظر مسافتِ قابلِ طی پس از هر بار شارژ، زمان شارژ شدن و البته مزیت قیمت، از دیگر خودروهای الکتریکی در کلاس خود از جمله مدل‌هایی از چین، کره جنوبی و برندهای اروپایی، پیشی گرفت. همچنین از روی صفحه نمایش موجود در داشبورد این خودرو نیز می‌توان لوازم خانگی هوشمند، برنامه‌ریزی سفر و خرید آنلاین را کنترل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.