ثبت امتیاز

در بسته خبری امروز مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه‌های خبری‌ ترکیه در روز شنبه پنجم فروردین ماه ۱۴۰۲ (بیست‌و‌پنجم  مارس ۲۰۲۳) را مورد بررسی قرار می دهیم.

بسته خبری

استار/ ترکیه اصلاحات قانون مربوط به خروج رژيم صهيونيستي از نوار غزه را محکوم کرد

ترکیه اصلاحات قانون مربوط به خروج رژیم صهیونیستی از نوار غزه و تخلیه برخی شهرک‌های غیرقانونی در کرانه باختری را محکوم کرد. در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است که افزایش تنش در بیت المقدس و کرانه باختری بسیار نگران کننده است.

بس

 یئنی‌شافاک/ مسعود اوزیل استوک‌های خود را آویخت

مسعود اوزیل از ستارگان معاصر فوتبال جهان و بازیکن سابق تیم‌های رئال مادرید و آرسنال از میادین حرفه‌ای خداحافظی کرد. اوزیل با اعلام خبر خداحافظی خود از فوتبال حرفه‌ای از طریق شبکه‌های اجتماعی، درباره تصمیم خود نوشت: هفده سال زیبایی‌های فوتبال حرفه‌ای را تجربه کردم. اما طی ماه‌های اخیر به دلیل برخی مصدومیت‌ها متوجه شدم که دیگر زمان جدایی از میادین فوتبال برایم فرا رسیده است.

 

حابرتورک/ اردوغان: موفقیت ترکیه در کریدور غلات ورد زبان همه است

رجب طیب اردوغان در خصوص توافق کریدور غلات دریای سیاه در یک تلویزیون خصوصی گفت: ترکیه تنها کشوری است که به عنوان میانجی در جنگ روسیه و اوکراین معرفی شده است. موفقیت ترکیه در موضوع کریدور غلات دریای سیاه ورد زبان همه‌گان شده است.

 

دیلی صاباح/ ترکیه قدرت نیروی دریایی خود را تقویت خواهد کرد

آسلسان، یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت دفاعی ترکیه، با تجربه خود در سامانه‌های دفاعی زیر آب، یک “زیردریائی رباتیک و هوشمند” برای نیروی دریایی ترکیه ساخته است که می‌تواند با پنهانکاری و بدون تولید صدا به سمت هدف خود در زیر آب پیش رود.

وطن/ تیراندازی در استانبول

فردی موتورسوار و مسلح، افراد حاضر در جلوی یک بانک در نزدیکی «دادگاه باکر کوی» استانبول را به رگبار بست. در جریان این رخداد، ۴ نفر زخمی شدند؛ وضعیت یکی از زخمی ها وخیم گزارش شده است.

 

با نگاهی به مهم‌ترین اخبار و گزارشات ترکیه در روز شنبه بیست‌و‌پنجم مارس سال ۲۰۲۳ می توان دریافت که اظهارات اردوغان پیرامون توافق غلات و کریدور انتقال آن، اقدامات ضدفلسطینی دولت افراطی رژیم صهیونیستی، توفیقات صنایع دفاعی  ترکیه و تیراندازی در استانبول مهم‌ترين کلیدواژه‌های اخبار این روز هستند. همچنین به نظر می‌رسد مساله انتخابات، پرونده عضویت سوئد و فنلاند در ناتو و دوران پسازلزله، مهم‌ترین اخبار ترکیه در روزهای پیش رو باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.