2.5/5 - (2 امتیاز)

در بسته خبری امروز مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه‌های خبری‌ ترکیه در روز شنبه بیست و ششم فروردین ماه ۱۴۰۲ (پانزدهم  آوریل ۲۰۲۳) را مورد بررسی قرار می دهیم.

فروردین ماه ۱۴۰۲

حابرتورک/ اردوغان: به زودی منابع گازی دریای سیاه به بهره‌برداری می‌رسد

رجب طیب اردوغان در خصوص اتصال گاز طبیعی دریای سیاه به شبکه سراسری گاز ترکیه گفت: گاز طبیعی خود را در آستانه بیستم آوریل استخراج خواهیم کرد.

فروردین ماه ۱۴۰۲

حریت/ ارسوی: ترکیه سومین کشور موفق در جذب بیشترین گردشگر است

محمت نوری ارسوی، وزیر فرهنگ و گردشگری، در برنامه افتتاحیه نمایشگاه بین المللی گردشگری مدیترانه شرقی EMITT با تاکید بر اینکه گردشگری ترکیه در دوران پساکرونا، پیشرفت چشمگیری داشته است، گفت: اکنون ترکیه سومین کشور با بیشترین گردشگر ورودی است.

استار/ رسانه‌های انگلیسی: ناو پهپادبر ترکیه اولین در نوع خود است

رسانه های انگلیسی که نوشته بودند ترکیه با استقرار پنجاه پهپاد مسلح در TCG Anadolu اولین کشور در جهان خواهد بود که از ناو پهپادبر بهره می‌گیرد، افزودند: ترکیه در حال آماده شدن برای معرفی مفهومی جدید در تاریخ جنگ‌های دریایی است.

صاباح/ انتخابات ترکیه در دستور کار رسانه‌های جهان

انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه که روز ۱۴ می انجام خواهد شد، از دستور کار جهان خارج نمی‌شود. مانیفست انتخاباتی حزب عدالت و توسعه که از سوی رجب طیب اردوغان اعلام شد، در تیتر روزنامه‌های جهانی جای گرفت.

وطن/ توگ در دیگر کشورهای ترک

اولین خودروی برقی ترکیه به نام توگ که در ابتدا به رجب طیب اردوغان و همسرش امینه اردوغان تحویل داده شد، پس از آذربایجان به ازبکستان نیز رسید.

یئنی‌شافاک/ راکتسان با محصولات پیشرفته خود در برزیل اس

شرکت صنایع دفاعی راکتسان در نمایشگاه دفاع و امنیت LAAD، یکی از مهمترین رویدادهای صنایع دفاعی و امنیتی در منطقه آمریکای لاتین شرکت می‌کند.

با نگاهی به مهم‌ترین اخبار و گزارشات ترکیه در روز شنبه پانزدهم آوریس سال ۲۰۲۳ می توان دریافت که انتخابات پیش روی ترکیه، استخراج منابع گازی دریای سیاه، صنعت گردشگری، ناو پهپادبر آنادولو، خودروی بومی توگ و صادرات صنایع دفاعی ترکیه مهم‌ترين کلیدواژه‌های اخبار این روز هستند. همچنین به نظر می‌رسد مساله انتخابات، پرونده چالش‌های ترکیه در حوزه اسکاندیناوی و تحولات پیرامونی ترکیه مهم‌ترین اخبار ترکیه در روزهای پیش رو باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.