ثبت امتیاز

ابراهیم کالین گفت انتظار دارد بعد از پذیرش عضویت فنلاند در ناتو، قرارداد انتقال جنگنده‌ها و کیت‌های نوسازی اف- ۱۶ بین ترکیه و ایالات متحده سرعت بیشتری بگیرد.

فروش اف-۱۶ به ترکیه

ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: باید بعد از موافقت ترکیه با عضویت فنلاند در ناتو، روند فروش جنگنده‌ها و کیت‌های نوسازی اف- ۱۶ سرعت بگیرد، اگر سوئد نیز به خواسته‌های عینی آنکارا عمل کند، این کشور نیز به ناتو ملحق خواهد شد. این مسائل برای همگان مهم است. این امور برای امنیت همه کشورهای عضو مهم است.

ابراهیم کالین، افزود همچنان کاخ سفید خواهان پیشبرد روند این توافق است و در حال حاضر این مسئله در اختیار کنگره قرار داده شده است.

فروش اف-۱۶ به ترکیه

این در حالیست که پیشتر یک عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجه ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که به دلیل قیمت، احتمالاً ترکیه درخواست خود برای خرید جنگنده‌های اف- ۱۶ آمریکا را پس میگیرد و برای خرید جنگنده‌های پیشرفته‌تر تلاش می‌کند.

همچنین طی این هفته مولود چاووش‌اوغلو در خصوص پرونده اف-۱۶ها گفت اگر دولت ایالات‌متحده واقعا در روند انتقال مصمم باشد، می‌تواند راه‌هایی برای دور زدن مانع ایجادشده توسط کنگره بیابد. چاووش‌اوغلو همچنین افزود در صورت ناامیدی از عزم و صداقت کاخ سفید، ترکیه می‌تواند به گزینه‌هایی پیشرفته‌تر و ارزان‌تری که به آنکارا پیشنهاد شده تمرکز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.