5/5 - (1 امتیاز)

در بسته خبری امروز مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه‌های خبری‌ ترکیه در روز دوشنبه بیست و هشتم فروردین ماه ۱۴۰۲ (هفدهم  آوریل ۲۰۲۳) را مورد بررسی قرار می دهیم.

بسته خبری

وطن/ روس‌ها در صدر و ایرانی‌ها در رده دوم خریداران املاک در ترکیه

شهروندان روسیه با خرید ۱۱۷۵ باب خانه در ترکیه در صدر و اتباع ایرانی با خرید ۴۳۱ واحد در رده دوم خریداران خارجی خانه طی ماه مارس سال میلادی جاری قرار گرفتند.

 

بسته خبری

حابرتورک/ هدف ۴۵۰ هزار گردشگر در آیوالیک است

مسعود ارگین، شهردار آیوالیک یکی از مراکز گردشگری بالیکسیر، گفت: “ما در سال ۲۰۲۲ میزبان ۳۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی بودیم. در نظر داریم امسال ۵۰ درصد از این رقم فراتر برویم. آیوالیک با فرهنگ، دریا، ماسه و خورشید مرکز جاذبه گردشگری است.

حریت/ توگ آماده عرضه در بازارهای جهانی

توگ خودروی ملی ترکیه برای ورود به بازارهای جهان آماده می شود. هدف اولیه توگ در برنامه ریزی توسعه خود، اظهار وجود در بازار اروپا است. این شرکت قصد دارد با ایجاد یک سیستم زیرساخت شارژ گسترده در سال 2024 وارد بازار جهانی خودروهای الکتریکی شود. مدل ‘T10X’ در وهله اول برای رقابت با برندهای غول پیکر عرضه خواهد شد.

استار/ اردوغان: همانند ما در دنیا وجود ندارد

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه ظرف یک سال ۶۵۰ هزار خانه جدید می‌سازند و مناطق زلزله زده را دوباره احیا خواهند کرد، گفت: “در واقع اولین خانه‌های روستایی خود را که ساخت آن به پایان رسیده است، در تعطیلات عید فطر به صاحبان قانونی تحویل می‌دهیم. هیچ کشور دیگری در جهان وجود ندارد که بتواند تنها ۲.۵ ماه پس از چنین فاجعه بزرگی، دوباره خانه های شهروندان خود را بازسازی کند.

صاباح/ ماهواره ایمجه در مطبوعات یونان

رسانه های یونانی علاقه زیادی به اولین ماهواره سنجش محیطی ترکیه ایمجه ( İmece ) نشان دادند. روزنامه کاتیمرینی نوشت: این ماهواره در مدار ۶۸۰ کیلومتری قرار خواهد گرفت و در زمینه های دفاعی، مدیریت بلایای طبیعی، محیط زیست و شهرسازی، کشاورزی و جنگلداری خدمت خواهد کرد.

یئنی‌شافاک/ ناو ت ج گ آنادولو در استانبول پهلو گرفت

کشتی ت ج گ آنادولو، اولین ناو پهپادبر جهان در سارایبورنوی استانبول پهلو گرفت. این ناو غول پیکری که در بندر سارایبورنو لنگر انداخته است، طی روزهای پیش رو پذیرای عموم بازدیدکنندگان غیرنظامی خواهدبود.

با نگاهی به مهم‌ترین اخبار و گزارشات ترکیه در روز دوشنبه هفدهم آوریل سال ۲۰۲۳ می توان دریافت که صنعت گردشگری، خودروی ملی توگ، بازسازی مناطق زلزله‌زده، ناو ت ج گ آنادولو، بازار املاک ترکیه و ماهواره ایمجه مهم‌ترين کلیدواژه‌های اخبار این روز هستند. همچنین به نظر می‌رسد مساله انتخابات، پرونده چالش‌های ترکیه با گروه‌های تروریستی پ.ک.ک و ی.پ.گ و تحولات پیرامونی ترکیه مهم‌ترین اخبار ترکیه در روزهای پیش رو باشند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.