5/5 - (1 امتیاز)

بایراکدار قیزیل‌آلما اولین پهپاد جنگنده ترکیه، چهارمین پرواز خود را در مرکز آموزش و آزمایش پرواز آکینجی در چورلو، تکیرداغ انجام داد.

پرواز آزمایشی بایراکدار قیزیل‌آلما توام

بر اساس اطلاعیه بایکار، پرواز آزمایشی  جنگنده بایراکدار قیزیل‌آلما که بایکار به صورت ملی و منحصراً با منابع خود توسعه داده است، در جهت برنامه‌ریزی‌شده ادامه دارد. آزمایش‌های شناسایی سامانه‌های پروازی و شناسایی با انجام چهارمین پرواز در محدوده پایگاه واقع در تکیرداغ با موفقیت به پایان رسید.

انتظار می‌رود پهپاد بایراکدار قیزیل‌آلما که دومین نمونه اولیه آن در این مراسم تولید شد، آزمایشات پروازی خود را از ناو هواپیمابر تی‌سی‌جی آنادولو در سال ۲۰۲۵ آغاز کند.

پرواز آزمایشی بایراکدار قیزیل‌آلما توام

فعالیت‌های توسعه و تولید بایراکدار قیزیل‌آلما که دو نمونه اولیه آن تاکنون با موفقیت تولید شده است، ادامه دارد. هدف آن آغاز تولید انبوه پهپاد ملی در سال ۲۰۲۴ است. با موفقیت این پرواز آزمایشی، تولید انبوه بایراکدار قیزیل‌آلما در سال ۲۰۲۴ به قطعیت رسید.

گفتنی است که پهپاد بایراکدار قیزیل‌آلما و پهپاد مسلح بایراکدار تی‌بی۳ طی مراسم ویژه‌ای که در دهم آوریل برگزار شد، مجوز بهره‌گیری در در عرشه پرواز تی‌سی‌جی آنادولو که اولین ناو پهپادبر جهان خواهد بود، را دریافت کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.