5/5 - (1 امتیاز)

حبیب‌اله‌زاده جایگزین فرازمند شد ، «محمدحسن حبیب‌اله زاده»، به عنوان جانشین محمد فرازمند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه شد. او پیش از این دستیار وزیر و مدیرکل مدیترانه و شرق اروپا وزارت امور خارجه بوده است. حبیب‌اله‌زاده جایگزین محمد فرازمند سفیر سابق ایران در آنکارا شده است.

وی که سابقه سفارت در نروژ را دارد، همچنین کاردار جمهوری اسلامی ایران در لندن پس از سرگیری روابط ایران و انگلیس بوده است. کاردار ترددی جمهوری اسلامی ایران در لندن، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان بین‌المللی دریانوردی و رئیس اداره اول اروپای غربی وزارت امور خارجه از دیگر سمت‌های حبیب‌اله‌زاده در طول دوران خدمتش در وزارت امور خارجه بوده است. او همچنین در ماموریت‌های روسیه و سوئیس نیز انجام وظیفه کرده است.

وی از سال ۱۳۹۲ کاردار ترددی و طی سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۵ کاردار ایران در لندن بوده است. وی از آذر ۱۳۹۵ تا مهر۱۳۹۸ به عنوان سفیر ایران در نروژ (اسلو) فعالیت کرده است.

گفتنی است که سفیر تازه منصوب شده ایران چهارم تیر ماه با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور دیدار کردند. آیت‌الله رئیسی در این دیدار با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود با سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در کشورها و سازمان‌های بین‌المللی راهکارهای عمل بر مبنای اصل یکپارچه عزت، حکمت و مصلحت را به طور دقیق تبیین کردند، گفت: از سفرای کشورمان انتظار می‌رود فرمایشات رهبری را کاملا مدنظر داشته باشند.

رئیسی همچنین با بیان اینکه رویکرد دولت مردمی معطوف به بازگرداندن تعادل به سیاست خارجی است، روابط با کشورهای همسایه، دوست و همسو را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: سیاست خارجی باید در خدمت افزایش قدرت ملی کشور باشد و در این راستا به‌ کارگیری دیپلماسی پرتحرک و هوشمند ضروری است.

رئیس جمهور همچنین گفت: در این راستا از ظرفیت‌های سازمان‌ها و اتحادیه‌های منطقه‌ای که به طور مشترک در آنها عضو هستیم، به بهترین شکل برای گسترش همکاری‌ها و مناسبات بهره بگیرید.

وی خطاب به سفرای ایران در فنلاند، بلغارستان، کویت، ارمنستان، ترکیه، موریتانی، قرقیزستان، بولیوی، استرالیا، فیلیپین و سوئد، با بیان اینکه ایران ظرفیت‌های متنوع و حتی مکملی با بسیاری از کشورهای دنیا، از جمله کشورهای محل ماموریت شما دارد، افزود: همه تلاش خود را برای به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها در راستای گسترش روابط پایدار اقتصادی و تجاری فیمابین به کار بگیرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.