ثبت امتیاز

توافق اردوغان و پوتین بر سر سفر پوتین در تماس تلفنی با یکدیگر ، روسای جمهور ترکیه و روسیه در تماسی تلفنی آخرین تحولات دوجانبه و بین المللی را بررسی کردند و در مورد سفر ولادیمیر پوتین به ترکیه به توافق رسیدند.
در این تماس تلفنی، اردوغان از کمک های روسیه در اطفای حریق جنگلی در ترکیه و ارسال دو هواپیمای ضد حریق به کشورش قدردانی کرد. او از افزایش اقبال گردشگران روس به کشورش نیز ابراز رضایت کرد. رئیس جمهور ترکیه همچنین در این گفتگو با اشاره به طرح ابتکاری دریای سیاه در زمینه غلات، آن را پلی برای صلح خواند و در مورد تاثیر مخرب افزایش قیمت غلات در دو هفته اخیر بر کشورهای کم درآمد هشدار داد.
در همین حال، دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد این گفتگوی تلفنی گفت جزئیات متعاقبا منتشر خواهد شد. او در مورد قرارداد غلات نیز گفت روسیه زمانی به این توافقنامه باز می گردد که خواسته هایش تامین شود. 

روزنامه تورکیه همچنین در خبری، به نقل از دمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین نوشته است رجب طیب اردوغان تنها رهبر خارجی است که می تواند رئیس جمهور روسیه را به توافقنامه غلات باز گرداند. کولبا تاکید کرده بود رئیس جمهور ترکیه با همتایان اوکراینی و روس خود در این زمینه در حال رایزنی است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.